Dawid Łagowski

O trenerze:

W roku 2015 otrzymał rekomendację Slow Food, natomiast rok 2016 to także dwie czapki w żółtym przewodniku Gault&Millau oraz tytuł Szefa Kuchni Roku 2016: regionu półncno-zachodniego. Zdobywca nagród dla restauracji Destylarnia także w latach 2014, 2015 i 2016 – Grand Award – Trzy widelce w plebiscycie Poland 100 Best Restaurants. Laureat statuetki Hermes 2013 za Najlepszą Restaurację w Regionie. Organizator konkursów kulinarnych, Reprezentant Polski w Mistrzostwach Świata w Moskwie 2011 CULINARY CUP KREML. Autor kolacji podczas Festiwalu Transatlantyk 2013 „Make Hummus Not War”.

Dawid Łagowski gotowaniem interesował się już od dziecka. Zawsze mówił, że będzie kucharzem i nigdy z tej drogi nie zrezygnował. Swoje pierwsze kroki po ukończeniu poznańskiej szkoły gastronomicznej rozpoczął właśnie w rodzinnym Poznaniu w restauracjach na Starym Mieście, a niedługo później znalazł się w kuchni poznańskiego Sheratona. Tam nabierał doświadczenia i poznawał tajniki kuchni fusion. Następnie szefował w jednej ze szczecińskich restauracji. Stamtąd powędrował na stanowisko sous chefa do Hotelu Król Kazimierz w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą. 

Od roku 2008 jest szefem kuchni w Pałacu Mierzęcin, a pod swoimi skrzydłami ma dwie restauracje: Pałacowa i Destylarnia. W malowniczo położonym w otulinie Drawieńskiego Parku Krajobrazowego obiekcie nowatorsko łączy wino z jedzeniem. Doskonałe wino z lokalnej winnicy jest w tym miejscu idealnym uzupełnieniem jego kuchni i na odwrót. Jest prekursorem „food and wine pairngu” z wykorzystaniem polskich win. Połączenie wybornego wina oraz autorskiej kuchni tworzą w tym miejscu niesamowitą, kulinarną kompozycję. To właśnie z restauracją Destylarnia zdobyła większość nagród i wyróżnień. W 2013 roku Dawid otrzymał statuetkę Hermes dla Najlepszej Restauracji w Regionie. Od roku 2014 przez trzy kolejne lata zdobywał najwyższe wyróżnienie Grand Award – „Trzy widelce” w ogólnopolskim plebiscycie „Poland 100 Best Restaurants” oraz tytuł Szefa Kuchni Roku 2016 regionu północno-zachodniego. Zdobywca rekomendacji Slow Food Polska. Od 2015 roku 2 czapki w prestiżowym żółtym przewodniku Gault&Millau. W latach 2016 i ponownie w 2017 nagroda za zwycięstwo w konkursie Food Business Awards w kategorii „Restauracja Hotelowa”. Jest półfinalistą 6 edycji TOP CHEF. Dawid Łagowski popularyzuje kuchnię Wellness i Slow Food podczas autorskich pokazów, szkoleń i warsztatów kulinarnych w całej Polsce. Chętnie włącza się także w akcje charytatywne lokalnych społeczności. Organizator i juror licznych konkursów kulinarnych. Autor kolacji Kina Kulinarnego festiwalu filmowego Transatlantyk. Jest współtwórcą inicjatywy „Poznańscy Kucharze Razem” tworząc nietuzinkowe wydarzenia w postaci kolacji degustacyjnych w różnych miejscach Poznania i Wielkopolski, a w niedalekiej przyszłości także i poza granicami naszego kraju. W roku 2017 otworzył „Manufakturę Łagowski”, gdzie wytwarza autorskie i przede wszystkim naturalne produkty spożywcze.  

Prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec. Lubi wyzwania i rywalizację. Były zawodnik rugby i miłośnik tej dyscypliny. Ukończył także zawody triathlonowe Iron Man w Nicei w 2015 roku.  

Co lubi w swojej pracy? Po prostu uśmiech zadowolenia swoich gości.