Katarzyna Pińkowska

Od trenera:

Ubrania nie zawsze były moją pasją. Patrząc z perspektywy lat, muszę przyznać, że mój wygląd pozostawiał wiele do życzenia. Nie tylko “krzywdziłam się” nieodpowiednio dobranymi fasonami, ale również kolorami. Ważniejsze jednak było to, że w moim dawnym stylu brakowało spójności – kupowałam to, co akurat było modne lub po prostu było w sklepie. Mimo tego, że moja szafa pękała w szwach, nie miałam co na siebie włożyć, a każde większe wyjście z domu okupione było zmarnowanym czasem zastanawiania się, w czym będę wyglądać dobrze oraz odpowiednio do sytuacji.

Dziś już wiem, że ilość ubrań nie jest gwarancją stylowego wyglądu. Uświadomiłam sobie, że nasz wygląd składa się z wielu elementów, które powinny być dopasowane do naszej sylwetki, typu urody oraz do okazji. Elementów, które w połączeniu ze sobą powinny tworzyć całość. Zanim to jednak zrozumiałam, przeszłam długa drogę edukacji w zakresie mody i stylu. Jako doradca do spraw wyglądu swoją wiedzą chciałabym się podzielić z innymi kobietami, które chcą czuć się pięknie i pewnie siebie za każdym razem kiedy wychodzą z domu.

Od 2012 roku świadczy usługi z zakresu makijażu oraz indywidualnych konsultacji w obszarze kreowania stylu. Prowadzi szkolenia dla takich instytucji jak: Beauty Art Instytut, Bajla w Krakowie, Lingua Centrum Edukacji, Solid Consulting, Innovo, Szkoła Policealna Eureka, Zespół Szkół licealnych i Technicznych w Jarosławiu. Ponadto swoje doświadczenie trenerskie zdobywa pracując na stanowisku regionalnego eksperta do spraw zapachów w perfumeriach Douglas oraz jako regionalny trener w Golden Rose.

Edukacja

  • Absolwentka studiów kulturoznawczych Krakowskiej Akademii oraz pedagogicznych Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi ze specjalizacją doradztwo zawodowe.
  • Ukończone studia podyplomowe Trener i Coach – parter w rozwoju na Wyższej Szkole Europejskiej w Krakowie.
  • Dyplom projektantka ubioru w Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru. Ukończyłam kurs wizażu w Europejskiej Szkole stylizacji Select w Warszawie, kurs fryzjerski w Akademii Zdrowia oraz warsztaty z zakresu Nowoczesnej Analizy Kolorystycznej wg 12 Typów Urody w Idea Styl.
 

Wciąż się rozwija, biorąc udział w spotkaniach branżowych, webinarach, czytając fachową literaturę oraz modowe blogi. Szczególnie zależy jek na nauce angielskiego, aby w przyszłości móc swobodnie prowadzić szkolenia w tym języku.

Kariera

  • W 2012 r. otworzyła działalność gospodarczą świadczącą usługi z zakresu makijażu oraz indywidualnych konsultacji w obszarze kreowania stylu.
  • Od 2013 r. prowadzi szkolenia dla takich instytucji jak: Beauty Art Instytut, Bajla w Krakowie, Lingua Centrum Edukacji, Solid Consulting, Innovo, Szkoła Policealna Eureka, Zespół Szkół licealnych i Technicznych w Jarosławiu.
  • Ponadto swoje doświadczenie trenerskie zdobywała pracując na stanowisku regionalnego eksperta do spraw zapachów w perfumeriach Douglas oraz jako regionalny trener w Golden Rose, zajmując się rozwojem kompetencji interpersonalnych, handlowych i menedżerskich. 
 

Obecnie chce rozwijać swoją firmę w zakresie indywidualnych konsultacji oraz szkoleń online. Tematy w których czuje się ekspertem: kreowanie wizerunku, wizaż i stylizacja, nowoczesna analiza kolorystyczna, szkolenia olfaktoryczne, standardy obsługi klienta.