Giancarlo Russo

O trenerze:

Zamiłowanie do kuchni przejął po ojcu, który prowadził restauracje na Sycylii. Wykształcenie kucharskie zdobył w znanej szkole gastronomicznej Villa Santa Maria , a doświadczenie zdobywał pracując w restauracjach w regionie Abruzzo , a następnie przez kilka lat w 5 gwiazdkowym Hotelu Savoia di Firenze w Toskanii.
W 1998 roku przyjechał do Polski propagować rodzimą kuchnię poprzez prowadzenie szkoleń w restauracjach warszawskich z zakresu kuchni włoskiej .Rozpoczął też pracę w restauracji Venezia , a nastepnie przez 4 kolejne lata był szefem kuchni znanej restauracji „Chianti” w Warszawie.
Do 2009 roku prowadził własną restaurację pod nazwą „Giancarlo Ristorante Italiano „ ( jedyna w Polsce restauracja oferująca przez cały rok dania ze świeżymi truflami , najlepsza włoska restauracja w 2004 roku wg „ Poland Monthly „, jedna z najlepszych restauracji wg rankingu „Neewsweek’a „ w Top liscie Bikonta i Makłowicza , itp.).
Od 2010 roku był właścicielem i szefem kuchni executive „Trattoria Giancarlo” w Wesołej ( dzielnica Warszawy) uhonorowanej 5* w rankingu restauracji „Polityki”.
Obecnie zaprasza do „Giancarlo Ristorante Italiano” przy ul.Wilczej 8
w Warszawie.

Giancarlo Russo członek elitarnej Fundacji Klubu Szefów Kuchni, wieloletni Prezes Włoskiego Stowarzyszenia Kucharzy w Polsce, były oficjalny kucharz Episkopatu Polski.
Jedyny w Polsce oficjalny kucharz przygotowujący dania dla dwóch Papieży – Jana Pawła II i Benedykta XVI oraz delegacji z Watykanu podczas pielgrzymek papieskich do Polski.
Kucharz przygotowujący dania dla najbardziej znanych polityków, biznesmenów, aktorów, piosenkarzy oraz firm wiodących na rynku Polskim.
Szef kuchni Executive przeprowadzający szkolenia dla kucharzy ( szefówkuchni
hoteli Orbis, szefów kuchni Hoteli Qubus, szefów kuchni Hoteli BestWestern)i osób
prywatnych pasjonujących się kuchnią włoską.
W latach 2010-2013 trener w wielu projektach gastronomicznych współfinansowanych ze
środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Organizator dziesięciu edycji prestiżowego Konkursu Włoskiej Sztuki Kulinarnej „Arte Culinaria Italiana, organizator imprez charytatywnych dla domów dziecka, juror w wielu konkursach kulinarnych w Polsce, zdobywca rekordu Guinness’a na największą włoską potrawę z grzybów.
W latach 2004-2007 prowadził cykliczny program kulinarny pt. ”Buon Appetito” w tv TELE 5.
Znana postać medialna z programów :„Kawa czy herbata”, ”Biznes z gwarancją”, „Europa da się lubić „ ( 2003 rok ), „Szansa na sukces-wydanie specjalne „ i okazjonalnie z programów prezentujących kuchnie włoską dla Polsat, TVN, TVP1, TVP2, Polonia.
Obecnie prowadzi w Polsat Sport cykl programów dotyczących kuchni dietetycznej w programie „Atleci – Kuchnia atletów” .

Osobowość prezentowana w wielu czasopismach branży gastronomicznej „Restauracje”, „Poradnik Restauratora”, „Nowości Gastronomiczne”,, oraz m.in. „Gazeta Wyborcza”, „Rzeczpospolita”, „Polityka”, „Wprost”, „Gentelman”. Autor przepisów i ekspert kulinarny w „Palce Lizać” ( Gazeta Wyborcza), Olivia, Weranda itp.
Nominowany w trzech kategoriach do prestiżowej nagrody pt. „Oskar kulinarny”.
Autor ksiązki kulinarnej pt. „Kuchnia Włoska bez granic”.

Ambasador marki Lagostina 2007/2008 ,
Ambasador marki Franke 2007-2009 ,
Ambasador marki Delimano 2012,
Ekspert kulinarny e-stolik.PL 2012,
Ekspert kulinarny marki Winterhalter 2013/2014.
Ambasador marek : Alva, Pentole Agnelli oraz Pintinox w latach 2014-2017.
Obecnie współpracuje z Kenwood/De’Longhi oraz marką Philipiak.

Przez wiele lat promował i polecał produkty znanych firm m.in. MARTINI, HEINZ, STOCK, BARILLA, KITCHENAID ,JOHNSONDIVERSEY, MALMA.

Giancarlo Russo to pasjonat kuchni włoskiej i starej kuchni polskiej.
Jego hobby to piłka nożna, wędkarstwo oraz wyścigi Formuły 1.